Drobečková navigace

:: Hlavní stránka > :: Mistráky > Příprava - zima 2008/09

Příprava - zima 2008/09

Volejbal do druhé poloviny

Začíná druhá část mistrovských soutěží královéhradeckého okresu ve volejbalu. Přebor mužů i žen za účasti družstev Sokola Nechanice začal vloni na podzim, kdy se hrálo v základních skupinách. Teď čeká jeho účastníky boj o konečné příčky.

Muži

Muži se představí ve skupině o 12. - 22. místo a určitě zde nechtějí hrát "druhé housle". Aspoň druhá polovina zimní přípravy tomu nasvědčovala. Družstvo trénovalo v tělocvičně dvakrát v týdnu, úterní tréninky byly od Nového roku zaměřeny především na fyzickou zdatnost, pátky k pilování různých herních kombinací. Vzhledem k tomu, že kádr družstva nebyl nijak široký a na tréninku se scházelo šest až osm hráčů, byla příprava zaměřena na tzv. hru z trojek a navíc do ní bylo zařazeno i několik přátelských utkání, kdy se družstvo sehrávalo v šesti.

Muži hráli na turnaji ve Všestarech, kde z pěti účastníků skončili třetí, pak sehráli "přátelák" se Sokolem Všestary a zvítězili doma 3:1, poté prohráli s kombinovaným celkem Stěžery-Pouchov 1:3 a 0:3 a nakonec v tělocvičně v Libčanech porazili Sokol Těchlovice 3:2.

Do rozhodujících bojů v jarní části soutěže nastoupí Sokol Nechanice s třináctkou hráčů Jan Bárta, Jakub Hroník, Vojtěch Kladívko, Rudolf Kubík, Jiří Lukáš, Radek Mejstřík, Tomáš Nosek, Jiří Patzák, Ivo Růžička, Ivo Rybařík, Pavel Šefčík, Petr Tichý, Adam Zvolánek, přičemž dvěma z tohoto kádru, Janu Bártovi a Jakubu Hroníkovi byl navíc povolen start v mládežnických družstvech Slavie Hradec Králové.

Naše mladé naděje

Vítězové - právě jsme vyklepli Stěžery

Zhodnocení zápasů ve skupině


fota z turnaje ve Všestarech 9.5.2009

Ženy

Nechanické ženy vloni na podzim svoji skupinu přeboru vyhrály, a tak nyní budou hrát o umístění mezi šestkou nejlepších, ale také o titul přeborníka okresu a postup do kraje. Cílem je pokusit se v konečném účtování vybojovat druhé místo. Před začátkem zimní přípravy byl razantně rozšířen kádr družstva, v tělocvičně se pak vždy v pátek scházelo k tréninkům podstatně více hráček, než bylo v posledních letech zvykem.

Družstvo do konce dubna absolvovalo dva turnaje - v Chlumci bylo vyřazeno ve skupině, v Černilově obsadilo druhé místo.

Kádr družstva pro mistrovská utkání tvoří dvanáctka hráček: Jolana Barešová, Jarmila Čechová, Jaroslava Doležalová, Martina Kubrtová (kapitánka družstva), Romana Mihulová, Zuzana Patzáková, Iveta Pleskotová, Petra Radoňová, Iva Špráchalová, Veronika Veselá, Veronika Vlasáková a Daniela Votavová. Z důvodu mateřských povinností budou chybět Darina Helclová a Zuzana Šišková, v mládežnických soutěžích za Slavii Hradec Králové budou hrát Alžběta Hlubučková a Veronika Hroníková.

Porada týmu

Ženy - Nechanice

Ženy - Nechanice


fota z turnaje ve Všestarech 9.5.2009 Mistrovské jaro 2009

Poslední prověrkou pro obě družstva byl start na turnaji ve Všestarech v sobotu 9. května. Na domácí mistrovská utkání zvou po městě plakáty, rozpis všech mistrovských utkání je k nahlédnutí na vývěsce u Městského úřadu Nechanice.

 

 

 

Menu

 

18. 5. Nataša

Zítra: Ivo

:: Diskusní fórum

příspěvků: 292

Návštěvnost stránek

119751